logo

معرفی مجموعه آوای خلیج فارس کیش

مجموعه آوای خلیج فارس در جزیره کیش با طراحی خاص به شکل ستاره دریایی ساخته شده و امکانات بسیار پیشرفته ای در آن بکار رفته که در منطقه نظیر ندارد. این مجموعه زیر نظر مهندس صادقی از طراحان به نام کشور مدیریت و اجرا شده است.

مجموعه آوا کیش

مجموعه در شمال شرقی جزیره با زیربنای حدود 20 هزار متر مربع در ساحل و 15 هزار متر مربع در دریا بنا شده است و اسکله ای حدود 1400 متر دارد و طراحی آن به صورت رو باز انجام گرفته است.
فعالیت آبنما عموما در زمان برگزاری کنسرت ها می باشد سالن کنسرت این مجموعه با 300 هزار نفر ظرفیت از بزرگترین سالن های ساخته شده در خاورمیانه می باشد.

فعالیت کلی مجموعه به چه شکل است؟

مجموعه آوا شامل یک سالن کنسرت بسیار بزرگ و وسیع می باشد که در هنگام اجرا برنامه های زنده مانند جنگ های شادی و کنسرت خوانندگان با برنامه ریزی بسیار پیشرفته آبنما حرکات آب بسیار جالبی را به نمایش می گذارد که باعث حیرت و شگفتی بینندگان می شود.
قدرت پرتاب آب در این آبنما تا 60 متر هم می رسد. عموما این نمایش همراه با نورپردازی حرفه ای انجام می شود و زیبایی آن را دو چندان می کند.

مجموعه آوا کیش

هنرمندان عزیز کشور از جمله: شهاب مظفری، مسیح و آرش ای پی، رضا صادقی، فرزاد فرزین، بابک جهانبخش، محمد علیزاده، هوروش بند، ماکان بند، اشوان، پازل بند، مهدی جهانی، سینا شعبانخانی، احسان خواجه امیری، رضا یزدانی، بهنام بانی، کاکو بند، محمد رضا گلزار، سون بند،و... در این مجموعه اجرا داشته اند.

کنسرت

ویژگی های مجموعه:

  • نور پردازی حرفه ای در مجموعه
  • معماری خاص فضای سبز در مجموعه آوا
  • استفاده از پنل های خورشیدی نیمه شفاف برای تامین برق مصرفی این مجموعه
  • همچنین چند برابر کردن نور در هنگام اجرا
  • ربات های پیشرفته در طراحی و اجرا آبنما

نکته بسیار مهم در مورد مجموعه آوا

از نکات مهم و قابل توجه در این مجموعه استفاده از آب دریا برای اجرای آبنما می باشد و این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر صرفه جویی آب شیرین داشته است زیرا آب مصرفی اکثر آبنماها در دیگر کشور ها، آب شیرین می باشد به این علت که آب شور به مرور آسیب زننده است اما این مورد در طراحی مجموعه آوا لحاظ شده است.

از جمله نمایش های بی نظیر در مجموعه آوا

•    ویدیو پروجکشن
•    لیزر شو
•    نمایش آتش
•    پرده های آبی

مجموعه اوا کیش

امکانات فرهنگی مجموعه آوای کیش

مجموعه آوای کیش با داشتن یک سالن چند منظوره بستر مناسبی برای نشست های فرهنگی در کیش آماده کرده است. فضای سبز اجرا شده در مجموعه نمایی بسیار جذاب ایجاد کرده و به طور کلی یک فضای استاندارد را داخل مجموعه بوجود آورده است.

امکانات رفاهی مجموعه

از امکانات رفاهی مجموعه آوا کیش به سیستم خنک کننده داخلی می توان اشاره کرد. از آنجایی که مجموعه آوا به صورت رو باز اجرا شده است. بنابراین گرمی هوا در بعضی از روز ها ممکن است آزاردهنده باشد.


رستوران هشتگ: میز و صندلی های این رستوران بر روی اسکله چوبی قرار گرفته است. سرو غذا بر روی اسکله و با ویو دریا بسیار لذت بخش خواهد بود.

رستوران هشتگ

رستوران هشتگ


رستوران هوک لانژ: یکی دیگر از رستوران مجموعه رستوران هوک لانژ می باشد و دکوراسیون بسیار مدرن و جذابی دارد، کیفیت غذا بسیار بالا است و انواع غذاهای ایرانی، غذاهای دریایی، استیک، انواع کباب و پیش غذا سرو می شود.

رستوران هوک لانژ

رستوران هوک لانژ

 از دیگر امکانات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد

سینما چند بعدیسالن سینما 200 نفرهکافی شاپ
باغ گلهاگیم لندزکارگاه دکور و لباس
اتاق گریمنمازخانهآمفی تئاتر
جنگ های شبانهمجتمع های تجاریانواع رستوران ها
کلوپ کودکانسالن وی آی پیسرزمین یخی

کلام آخر...

آبنمای موزیکال جزیره کیش از جاذبه های دیدنی جزیره می باشد که برنامه مستقلی ندارد و عموما در هنگام اجرای کنسرت ها و جنگ های شادی برنامه موزیکال خود را اجرا می کند. با توجه به طراحی بسیار حرفه ای و هوشمندانه و امکانات رفاهی و تفریحی مجموعه، بازدید از آوای کیش خالی از لطف نیست.

دسته ی گردشگری 1401/02/24 بهناز طاهری 0 نظر 1455 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره معرفی مجموعه آوای خلیج فارس کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.