آغاز عملیات کاشت 400 نفر نخل در محور طلوع و غروب کیش

آپدیت شده در تاریخ (99/12/17)

در آغاز نوروز 1400 جزیره کیش گلباران می شود و با کاشت 400 نفر نخل فضای سبز آن جان تازه می گیرد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، معاون امور شهری شرکت عمران آب و خدمات کیش با اشاره به اینکه جزیره کیش یکی از مستعدترین مناطق کشور به علت شرایط خاص آب و هوایی برای کاشت درخت نخل محسوب می شود، بیان کرد: فضای سبز هر شهر بر اساس اقلیم آن گسترش و توسعه می یابد.
آقای غفار زاده افزود: درخت نخل با سازگاری بالا در کیش دوام می آورد و منظره و چشم انداز بسیار زیبایی برای مسافران و مهمانان ایجاد می کند.

کاشت درخت نخل
ایشان اضافه کرد: کاشت درخت نخل سال ها است که در کیش مورد توجه است و در حال حاضر 6200 نفر نخل در خیابان های  کیش کاشته شده اند.
معاون امور شهری شرکت عمران، آب و خدمات کیش همچنین گفت: به منظور ایجاد جلوه های زیبا و تنوع بخشیدن به فضای سبز از اول بهمن ماه امسال عملیات کاشت 400 درخت نخل در مسیر جاده ساحلی طلوع تا غروب آغاز شده است و تا پایان خرداد ماه سال 1400 به پایان خواهد رسید.


غفار آقازاده با اشاره به کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل فصلی در کیش بیان کرد: با توجه به اولویت میادین و فضای سبز شهری کاشت گیاهانی که با گرما و شرایط آب و هوایی کیش مقاوم هستند، انجام خواهد شد که شامل: انواع گونه های جعفری، اطلسی، آهار، رعنا، ستاره ای، زیبا، کوکب، پریوش، آلیسوم می باشد.
یکی از جذابیت های جزیره کیش گل کاری در آستانه نوروز است، با توجه به شیوع بیماری کرونا می توانید زیبایی های کیش را از طریق دنیای مجازی ببینید و پس از اتمام بیماری کرونا بتوانید با سفر به جزیره رویایی کیش از جذابیت های آن لذت ببرید.


معاون امور شهری شرکت آب و خدمات جناب آقای غفار آقازاده با اشاره به آب و هوای بسیار خوب جزیره برای رشد نخل به عملیات کاشت 400 نفر نخل در محور طلوع تا غروب کیش اشاره کرد و افزود سالیان گذشته کاشت درختان نخل به صورت بسیار گسترده در فضای سبز جزیره به شش هزار و 200 نفر می رسد و به عنوان عنصر بسیار مهم در پاکسازی هوا نقش بسیار مهم دارد و وجود گسترده نخل در مجاورت ساحل و دریا مکانی زیبا و دلنشین را برای ثبت خاطرات گردشگران کیشوندان به وجود خواهد آمد.

غفارزاده در ادامه افزود: برای تنوع بخشیدن به فضای سبز و به وجود آمدن جلوه های بسیار زیبا در محور ساحلی طلوع و غروب کاشت نخل ها آغاز شده است که تا 3 ماه اول سال 1400 تمام خواهد شد.
کاشت نخل

دسته ی اخبار کیش 1399/11/13 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 1932 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره آغاز عملیات کاشت 400 نفر نخل در محور طلوع و غروب کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.