logo

آب های دریای کیش (تصاویری بی نظیر از زیبایی های خلیج فارس)

آب موجود در هر منطقه به دلیل نوع خاک و املاح موجود در آن متفاوت است. کیشوندان، مسافران و گردشگران در جزیره ی کیش از دریای خلیج فارس بهره مند هستند که به عنوان نعمتی بزرگ و ارزشمند محسوب می شود، آبهای این منطقه خاصیت تند و تیزی دارد و برای رفع شوری آن از دانه آس، خرنوب شامی، زالزالک، قاوت و گل آزاد استفاده می شود.

آب های خلیج فارس

از آب های نیلگون خلیج فارس استفاده های متنوع می شود که در زیر به بررسی آن می پردازیم:

  • تفریحات هیجان انگیز آبی دریای کیش

آب های نیلگون خلیج فارس مکان بسیار مناسب برای تفریحات هیجان انگیز و متنوع آبی مانند: شاتل، پاراسل، فلای بورد، جت اسکی، ماهیگیری، قایق سواری و ... می باشد و همین امر باعث شده سالانه افراد بسیار زیادی برای تفریح به این جزیره زیبا و رویایی سفر کنند و لحظاتی دلنشین با ترشح بالای آدرنالین برای خود و عزیزانشان به ارمغان بیاورند.

تفریحات آبی

  • خواص درمانی آب های دریای کیش

آب های دریای خلیج فارس علاوه بر تفریحات متنوع، فواید بسیار زیادی دارد که به چند مورد اشاره می کنیم؛

  1. شستشو تن در آب های دریای جزیره کیش بسیار مفید برای بیماری های عصبی همچون لرزش، فلج، تخدیر شدن و ...
  2. تقویت سیستم ایمنی
  3. کاهش درد و ناراحتی
  4. مرطوب کننده پوست
  5. کمک به درمان بیماری های پوستی مانند: اگزما، بثورات پوستی و ...
  6. با تحلیل خون بند آمده در زیر پوست به عنوان شپش کش مفید استفاده می شود.

آب دریا

  • جهان زیبا از موجودات زیر آب در دریای کیش

اطلاعات زیادی از دنیای زیر آب در جزیره کیش وجود ندارد و اطلاعات محدود به گزارش غواصان در این منطقه می باشد. اما جالب است بدانید که در آب های دریای اطراف جزیره کیش به دلیل گرم و شور بودن و اقلیم خاص، گونه های متنوع و عجیب زیادی از موجودات آبزی در این منطقه زندگی می کنند، 
آبزیان و موجودات آب های خلیج فارس از اکوسیستم های مهم حیات وحش کشور محسوب می شوند. اکوسیستم این منطقه بسیار اسرارآمیز و دیدنی است و جذابیت های متنوعی با وجود موجودات آبزی مانند: ماهی های رنگارنگ با شکل های متفاوت، خرچنگ، لاک پشت، اختاپوس، صدف و گوش ماهی، ستاره دریایی، سفره ماهی، کوسه، اسب دریایی و .... دارد.

لاک پشت

اکوسیستم خاص و مرجان های دریای کیش

جزیره کیش در واقع یک جزیره ی مرجانی محسوب می شود، زیرا بخش مهمی از دنیای زیر آب را مرجان ها تشکیل داده اند و در شمار یکی از غنی ترین تنوع های زیستی دنیا قرار گرفته است. متاسفانه بخشی از مرجان های دریای جزیره کیش توسط انسان ها و گردشگران از بین رفته است، اما بخشی دیگر از این اکوسیستم مرجانی سالم و دست نخورده باقی مانده است.

مرجان ها

مرجان های دریای جزیره کیش به عنوان یک اکوسیستم زنده در دنیای زیر آب شناخته شده و به دنیا معرفی شده است، این مرجان ها بستری مناسب برای زندگی انواع مختلفی از ماهی ها و آبزیان، نرم تنان و موجودات دیگر است و از جاذبه های بسیار دیدنی جزیره، غواصی در این آب ها محسوب می شود.

غواصی در دنیا زیر آب 

در میان تفریحات متنوع و هیجان انگیز آبی جزیره کیش، غواصی یکی از خاطره انگیزترین تفریحات توریستی محسوب می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. غواصی در آبهای دریای جزیره کیش بی خطر است و شما می توانید با استفاده از تجهیزاتی که در کلوپ های متعدد جزیره موجود است، از دیدن موجودات آبزی متنوع و رنگارنگ زیر آب لذت ببرید.

غواصی

جالب است بدانید که علاوه بر  غواصی  برای دیدن راز و رمزها و نقش و نگارهای رنگارنگ دریای نیلگون خلیج فارس می توانید از کشتی های تفریحی جزیره مانند کشتی آکواریوم نیز استفاده کنید. برای اقامت در جزیره ی کیش و استفاده از تفریحات متنوع می توانید به سایت کیش میزبان مراجعه کنید و سفری بدون دغدغه در این جزیره ی رویایی داشته باشید.

دسته ی گردشگری 1399/10/15 میترا امیری 0 نظر 4836 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره آب های دریای کیش (تصاویری بی نظیر از زیبایی های خلیج فارس)

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.