جت اسکی
جت اسکی
817,500 تومان 0% 817,500 تومان
نقشه

مشاهده آدرس روی نقشه

جت اسکی در کیش

( مشاهده نقشه )
شماره تماس:   موجود نیست
ساعت کاری:   ثبت نشده
شماره تماس
  موجود نیست
امتیاز
0
متـوسط
0 نظر ثبت شده
دارای مجوز رسمی از سازمان منطقه آزاد کیش
مجوزهای سایت
logo-samandehi
enamad

افرادی که به شمال و جنوب کشور یا هر منطقه ای که دارای دریا و تفریحات آبی است، سفر کرده اند؛ حتما جت اسکی را از نزدیک دیده اند و در مورد آن شنیده اند. جت اسکی اسم یک تفریح هیجان انگیز و لذت بخش آبی است که بسیار مورد توجه و علاقه ی مسافران، گردشگران و توریست ها است.

تاریخچه جت اسکی

عنوان اصلی این وسیله در ابتدا واتر اسکوتر بوده است، در اواسط دهه ی 50 میلادی در اروپا با برند های Vincent Amanda از بریتانیا و waveroller از آلمان مطرح شد و توسعه پیدا کرد. ساختار اولیه این وسیله با آنچه که امروز می بینید بسیار متفاوت بوده است. طرح اولیه جت اسکی ابتدا در سال 1960 توسط کلایتون جاکوبسون از اهالی هاواسو سیتی در ایالت آریزونا مطرح شد که علاقه ی زیادی به موتور کراس و تجربه ای آن روی آب داشت.

جالب است بدانید که جاکوبسون از شغل کارمندی بانک برای ساخت آن انصراف داد و شروع به ساخت این وسیله کرد. ابتدا این وسیله از یک پیشرانه درون سوز پمپ _ جت و بدنه ی آلومینیومی تشکیل می شد و در سال 1965 معرفی شد، اما سال بعد با تلاش های بی وقفه جابکسون، مدلی کامل تر که از فایبرگلاس ساخته شده بود ارائه شد که بسیار مشابه مدل امروزی جت اسکی است.

گونه ای اصلی pwc و مدل امروزی جت اسکی توسط کمپانی کاوازاکی در سال 1973 وارد بازار ایالات متحده شد. جت اسکی نام تجاری کاوازاکی برای این محصول بود و دیگر کمپانی ها اسم های متنوعی مانند: یاما، بمباردیر، هوندا، پولاریس و ... برا این وسیله داشتند.

جت اسکی در کیش

جزیره نیلگون و رویایی کیش یکی از بهترین مقصدها برای استفاده از تفریحات هیجان انگیز آبی است. به دلیل محبوبیت این جزیره در میان مسافران و گردشگران ایران و کشورهای مختلف پیشرفت بسیار بالایی در زمینه ی تفریحات آبی داشته است به گونه ای که می توان آن را با کشورهای اروپایی مقایسه کرد. جت اسکی سواری، تجربه ای پر هیجان  و مملو از آدرنالین و در عین حال آرام بخش از موج سواری بر روی آبهای نیلگون را برای شما به ارمغان می آورد. 

بازگشت دوباره جت اسکی به تفریحات آبی

با حادثه ای که در نمک آبرود در نیمه ی دوم 1395 اتفاق افتاد، کرایه جت اسکی در تمامی کلوپ های دریایی کشور ممنوع شد. اما در 30 مرداد ماه 1398 مدیر نظارت بر اماکن و خدمات گردشگری، آقای علی ابراهیمی مجوز کرایه از جت اسکی را صادر کرد و استفاده از این وسیله هیجان انگیز در تمام کلوپ های تفریحات آبی آزاد شد.

کلوپ های ارائه دهنده جت اسکی در کیش

کیش دارای کلوپ های متعدد زیادی در نقاط مختلف برای دسترسی آسان مسافران و گردشگران به تفریحات هیجان انگیز آبی است که تفریحات آبی را ارائه می دهند و برخی از آنان عبارتند از: کلوپ دریایی باراکودا، کلوپ دریایی سی من، کلوپ دریایی آکواریوس، کلوپ دریایی شاهد، کلوپ دریایی کشتی یونانی، کلوپ دریایی ناتیلوس، کلوپ دریایی اسکوبا، کلوپ نگین دریای خلیج فارس و ...

این کلوپ های دریایی خدمات متفاوت و متنوع را با قیمت های گوناگون ارائه می دهند، مسافران و گردشگران متناسب با سلیقه و به دلخواه خود می توانند جت اسکی کرایه کنند. دقت داشته باشید که اگر شما به صورت گروهی دوستانه یا خانوادگی به کیش سفر کرده اید و تمایل به سوار شدن جت اسکی دارید، کلوپ ها برای جلوگیری از حوادث دلخراش و ناگوار به هر گروه فقط یک جت اسکی داده می شود.

در ضمن اکثر کلوپ ها دارای حمام و کمد لباس هستند و نگرانی برای خیس شدن، شنی و کثیف شدن لباس هایتان وجود ندارد و شما بعد از یک تفریح هیجان انگیز آبی می توانید دوش بگیرید و لباس هایتان را تعویض کنید.

چه افرادی می توانند از جت اسکی استفاده کنند:

جت اسکی ها معمولا به صورت یک نفره و دو نفره انجام می شود. حداقل سن استفاده از جت اسکی به صورت انفرادی 20 سال می باشد و نباید وزن بالایی داشته باشید. کلوپ ها معمولا از سوار شدن کودکان جلوگیری میکنند، چون در هنگام دور زدن و سرعت بالا ممکن است حوادث ناگوار پیش آید.

استفاده از جت اسکی برای نوجوانان  در صورتی امکان پذیر است که دو نفره و به همراه دوستانشان یا یکی از اعضای خانواده که سن مجاز و همراه با هدایت جت اسکی باشد. کلوپ ها نیز برای نوجوانانی که کسی را برای سوار شدن جت اسکی ندارند، یک نفر را همراه شان می فرستد، تا هیجان شگفت انگیز این تفریح آبی را تجربه کنند.

قوانین استفاده از جت اسکی

لذت بردن از این تفریح هیجان انگیز آبی مستلزم رعایت کردن قوانینی است که به آنها اشاره می کنیم؛

  1. برای سوار شدن از جت اسکی آقایان باید مایو بلند به پا داشته باشند و خانم ها نیز باید حجاب خود را رعایت کنند.
  2.  حتما فاصله ای با شعاع 100 متری از هر شی معلق روی دریا مانند: قایق، کشتی، اسکله، شناگران، جت اسکی های دیگر و ... داشته باشید
  3. در هنگام دور زدن و دور و نزدیک شدن به ساحل سرعت خود را کاهش دهید.
  4. استفاده از جلیقه ی نجات در استفاده از جت اسکی الزامی می باشد.
  5. زمان چپ و واژگون شدن جت اسکی دست خود را از فرمان جدا کنید تا به طور خودکار به حالت اولیه بازگردد.
  6. از منطقه ای که مخصوص جت اسکی سواران است فراتر نروید و حتما آن را رعایت کنید.
  7. حرکات آکروباتیک و دور زدن درجا ممنوع است و در صورت مشاهده دستگاه استرداد می شود و علاوه بر سوخت شدن تایم باقی مانده، جریمه ی نقدی نیز دریافت می شود.

دانستنی های مفید در استفاده از جت اسکی

  • اگر تمایل به تجربه ی هیجان بالا دارید و برای شما لذت بخش تر است، جت اسکی را با سرعت بیشتر برانید، ولی ممکن است خطرات و عوارضی همچون در رفتگی یا شکستگی مهره کمر را برایتان در پی داشته باشد.
  • زمانی که جت اسکی سرعت بالایی دارد، از روی صندلی بلند شوید تا از وارد شدن فشار زیاد به کمرتان جلوگیری شود.
  • اگر دو بار از جت اسکی به درون آب بیفتید، مسئول کلوپ جت اسکی را از شما میگیرند.

امتیاز جت اسکی در کیش (0)

ارزش در برابر قیمت

0از 10

خوشرویی کارکنان

0از 10

دسترسی به نقاط مهم

0از 10

وضعیت نظافت

0از 10

  برای استفاده از جت اسکی چه محدودیت های سنی وجود دارد؟

حداقل سن لازم 20 سال است و نوجوانان در صورتی می توانند سوار شوند که یک نفر بالای 20 سال،راننده جت اسکی باشد. کودکان نیز اجازه سوار شدن ندارند.

  برای استفاده از جت اسکی، آموزش از طریق کلوپ ها ارائه می شود؟

بله، قبل از سوار شدن آموزش های لازم ارائه می شود و قوانین استفاده از جت اسکی در اختیار شما قرار می گیرد.

  در زمان استفاده از جت اسکی، اگر جت اسکی دیگری مشاهده شد که چپ شده و افراد داخل آب افتادند، چه واکنشی باید انجام داد؟

شما نباید به آنها نزدیک شوید، مسئولین و مربیان کلوپ دائما در حال نظارت هستند و خودشان اقدامات لازم را انجام میدهند.

  در چه صورت مسئولین کلوپ اجازه دارند که جت اسکی شما را متوقف کنند؟

اگر با سرعت خیلی زیاد حرکت کنید و یا حرکات نمایشی خطرناک انجام دهید و همچنین در صورتی که دو بار بیشتر به داخل آب بیفیتد و یا از محدوده ای که کلوپ برای شما مشخص کرده خارج شوید.

در مورد این مجموعه نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.