فلای بورد
فلای بورد
872,000 تومان 0% 872,000 تومان
نقشه

مشاهده آدرس روی نقشه

فلای بورد کیش

( مشاهده نقشه )
شماره تماس:   موجود نیست
ساعت کاری:   ثبت نشده
شماره تماس
  موجود نیست
امتیاز
10
عالــی
1 نظر ثبت شده
دارای مجوز رسمی از سازمان منطقه آزاد کیش
مجوزهای سایت
logo-samandehi
enamad

فلای بورد یکی از هیجان انگیزترین ورزشها و تفریحات آبی است که قدرت بدنی و نمایشی افراد را به چالش می کشد، این تفریح با ترشح میزان بالای آدرنالین برای شما لذت را به همراه می آورد و برای کسانی که عاشق ارتفاع هستند و علاقه دارند مانند دلفین در آب ها جست و خیز کنند، بسیار مناسب می باشد.

تاریخچه ی فلای بورد

در سال 2011 و حدود 9 سال پیش یک قهرمان فرانسوی جت اسکی، به نام فرانک زاپاتا، فلای بورد را به عنوان ورزش جدید معرفی کرد که با استقبال بسیار زیاد اطرافیانش روبرو شد.

فلای بورد

جالب است بدانید که آنقدر این ورزش در بین مردم محبوب شد که فلای بورد در همان سال 2011 به مسابقات جت اسکی در چین راه پیدا کرد و در ماه می سال 2012 عموم مردم در کشورهای مختلف دنیا با این ورزش آشنا شدند و هنوز هم که چند سالی می شود از معرفی این ورزش می گذرد باز هم در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی دارد و کسانی که علاقه بسیار زیادی به این ورزش دارند فلای بورد را به صورت حرفه ای دنبال می کنند که همین کار باعث میشود بتوانند حرکات و نمایش های بیشتری را در آسمان مانند پرنده ها اجرا کنند.

فلای بورد در ایران

در کشور ما ایران ورزش فلای بورد از سال 1392 مورد توجه قرار گرفت و به عنوان یک ورزش و تفریح هیجان انگیز به ویژه در جزیره کیش طرفداران زیادی دارد، این ورزش علاوه بر برگزاری در جزیره کیش در شهرهای شمالی کشور و آب های دریای خزر در دریاچه فشافویه در کیلومتر 18 اتوبان تهران - قم نیز انجام می شود و افراد علاقه مند به هیجان، ارتفاع و تفریحات آبی می توانند لحظات لذت بخشی را برای خود به ارمغان بیاورند.

فلای بورد

ورزش جذاب فلای بورد flyboard

flyboard  از دو کلمه (fly) به معنای پرواز و (board) به معنی تخته تشکیل شده است، فلای بورد به معنای تخته پرواز می باشد، این وسیله دارای یک تخته است که به لوله های بسیار بزرگی متصل می باشد و باید آن را به پا کنید.
لوله های عظیم و بسیار محکم به جت اسکی متصل می باشند و با پمپاژ کردن آب، لوله ها به حرکت در می آید و باعث می شود که ابتدا چند مرتبه دور جت اسکی بچرخید و سپس شما با فشار آب که زیر پای شما قرار دارد بالا خواهید رفت و شما را بر روی هوا معلق یا شناور نگه می دارد.

البته کنترل کردن خودتان بر روی این فلای بوردها کار آسانی نمی باشد و باید علاوه بر داشتن تعادل زیاد، عضلات پای قوی نیز داشته باشید تا بتوانید، همانند فیلم ها و عکس های فلای بوردکاران حرکات آکروباتیک مانند بالا پایین رفتن، چرخ زدن بین زمین و آسمان را اجرا کنید.

اگر چه که حتی اگر فردی این مهارت را به اندازه کافی آموزش ندیده باشد باز هم این تفریح برایش بسیار جذاب است و میتواند بالا رفتن و سقوط در آب را تجربه کند.

فلای بورد

اجزای تشکیل دهنده فلای بورد

دستگاه فلای بورد از قسمت های مختلف تشکیل شده است تا شما بتوانید هیجان معلق شدن روی آب را تجربه کنید این اجزا شامل: تخته یا همان صفحه پرواز، یک جفت کفش ویک بورد، یک شلنگ به همراه دو جفت بست شلنگ، یک زانویی، نازل برای اتصال زانویی به جت اسکی، نازل Y متصل به تخته، تسمه نگهدارنده شلنگ متصل به دماغه جت اسکی، یک جفت نازل دستی به شلنگ

چگونه می توانیم از فلای بورد استفاده کنیم؟

برای تجربه هیجان فلای بورد در ابتدا لازم است حدود 20 دقیقه از دستگاه مبتدی فلای بورد در کنار مربیان ماهر و با تجربه ی این رشته ورزشی استفاده کنید و بعد از آن می توانید از دستگاه پیشرفته و حرفه ای فلای بورد استفاده کنید و اوج هیجان و لذت را با ترشح میزان بالای آدرنالین داشته باشید.

فلای بورد برای افراد مبتدی

اگر شما نیز شخصی مبتدی در این حرفه هستید پیشنهاد میکنم ادامه مطلب را بخوانید، زیرا با این مطالب می توانید مانند حرفه ای ها ازاین ورزش آبی لذت ببرید!
در جزیره کیش افراد مبتدی که می خواهند از این تفریح آبی استفاده کنند، ابتدا باید با فلای بوردهای مبتدی تمرین کنند. فلای بوردهای مبتدی به این گونه است که اپراتوری بر روی آن در حال اجرا می باشد و می تواند فشار آب را تحت کنترل خود در بیاورد و در این صورت شخص می تواند، آسان‌تر و سریع تر تمرکز خود را به دست آورد، لازم است بدانید که  افراد ملزم به داشتن کلاه ایمنی، لباس مناسب برای شنا و جلیقه نجات برای استفاده از این ورزش هیجان انگیز هستند.

تفاوت دستگاه فلای بورد مبتدی و فلای بورد پیشرفته

دو دستگاه مبتدی و حرفه ای فلای بورد در کیت الکترونیکی گاز با یکدیگر تفاوت دارند. افراد مبتدی به فلای بورد به اپراتور نیاز دارند و لازم است که کسی برای حفظ تعادل به آنها کمک کند، اما دستگاهی که فلای بورد سواران حرفه ای از آن استفاده می کنند کیت الکترونیکی به آن وصل می باشد و نازل های تعادل دهنده دست از آن حذف شده است و خود ورزشکار حرفه ای به تنهایی و بدون نیاز به اپراتور گاز و فشار آب خروجی را کنترل می کند و شما می توانید تا ارتفاع 12 متر بالا بروید و حرکات آکروباتیک و نمایشی انجام دهید.

فلای بورد

فلای بورد شبیه کدام ورزش می باشد؟

اگر تجربه ای در این ورزش ندارید در این قسمت ما مثالی خواهیم زد که نحوه ی کار فلای بورد برای شما ملموس تر شود.

فلای بورد در بین تمامی تفریحات شبیه به تونل باد است. کسانی که تجربه تونل باد را داشته اند می دانند که باید از درون تونل باد عبور کنند و بتوانند تعادل خود را به خوبی حفظ کنند، اما در فلای بورد نیروی آب باعث برهم زدن تعادل می شود و همچنین این وسیله دیگر مانند تونل باد ثابت نیست، زیرا فلای بورد همه جا با شما می باشد و این شما هستید که باید با حرکات سریع و بی نقص پاهایتان مانند دلفین بر روی هوا جست و خیز کنید.

راهکارهای اوج گرفتن آسان با فلای برد!

می توانید برای آنکه بردهای خود را به پا کنید از فردی کمک بخواهید زیرا ممکن است موفق نشوید، تنهایی آن را پای خود کنید، سپس شما توسط جت اسکی به ناحیه ی نسبتا عمیق دریا می روید و در مرحله بعد، شما باید به درون آب بروید و قسمت جذاب فلای بورد در این مرحله آغاز می شود، زیرا برد شما شروع به پمپاژ کردن آب دریا می کند و شما را به سمت آسمان حرکت می دهد، اما توجه داشته باشید که ابتدا برای بالا رفتن، باید پاهای خودتان را موازی بدن قرار دهید و سعی کنید تمام وزن خود را روی برد نگه دارید تا این برد ستونی برای بالا رفتن شما شود.

فلای بورد

در این مرحله باید خودتان را به حالت تعادل قرار دهید و برای جلو عقب رفتن و هدایت، از پاشنه و نوک انگشت پا استفاده کنید. اگر انگشت پا را به سمت جلو بگیرید به سمت جلو می روید و چنانچه می خواهید به سمت عقب متمایل شوید، باید پاشنه پای خود را به سمت عقب فشار دهید.

فلای برد شبیه ورزش های تعادلی می باشد، پس اگر به درون آب سقوط کردید اصلا نگران نباشید زیرا به دلیل تجربه نداشتن شما این موضوع طبیعی می باشد.

شرایط استفاده از فلای بورد کیش

فلای بورد نیز مانند دیگر تفریحات، دارای شرایط سنی می باشد و افراد کمتر از 18 سال نمی توانند از این ورزش استفاده کنند. اگر چه که در کلوپ های ورزشی کیش شناسنامه برای سن شما دریافت نمیشود، اما اگر قد و وزن شما در حالت مطلوب باشد می توانید از این ورزش استفاده کنید.

فلای بورد برای افراد چه افرادی ممنوع است!

ورزش فلای بورد به دلیل هیجان بالا و همچنین نوع ورزش برای تمامی افراد مجاز نیست و افرادی که دچار موارد زیر باشند نمی توانند از این وسیله استفاده کنند:

  • افرادی که عارضه قلبی دارند.
  • افرادی که غش یا صرع دارند.
  • افرادی که دچار عارضه در کتف یا کمر باشند.
  • افرادی که قسمتی از بدنشان گچ گرفته شده باشد.
  • افرادی که داروهای خواب آور استفاده می کنند.
  • خانم های باردار و افرادی که اضافه وزن دارند و وزنشان بیشتر از 100 کیلوگرم می باشد.

فلای بورد

اهمیت شنا در فلای بورد!

یکی از سوال های پرتکرار راجب این ورزش این است: آیا باید برای استفاده از فلای بورد شنا بلد باشیم؟

جواب سوال خیر است و لزومی ندارد که تمامی فوت و فن های شنا را بلد باشید، زیرا جلیقه نجات تن شما می باشد و به محض افتادن درون آب، توسط این جلیقه روی آب می آیید. 

کلوپ های ارائه دهنده فلای بورد در کیش

غالبا کلوپ های دریایی موجود در جزیره تفریحات آبی مختلف را ارائه می دهند برای استفاده از تفریح فلای بورد در جزیره کیش می توانید به یکی از سه کلوپ زیر با انتخاب و به دلخواه خودتان بروید.

ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ یکی از جاذبه ها و پارک های ساحلی جزیره با دارا بودن زمین بدمینتون،پینگ پنگ، پیست اسکی و مسیر پیاده روی می باشد و در امتداد ساحل و در کنار دلفیناریوم واقع شده است، اگر در هتل پنج ستاره مارینا پارک و یا هتل سیمرغ اقامت دارید به آسانی می توانید به کلوپ دریایی و ساحل سیمرغ دسترسی یابید زیرا در کنار آن قرار گرفته اند.

ساحل اسکله تفریحی کیش

ساحل اسکله تفریحی در شمال شرقی جزیره واقع شده است و یکی از پرترددترین سواحل کیش محسوب می شود، این ساحل در نزدیکی هتل های 5 ستاره همچون: هتل داریوش، هتل ویدا، هتل شایان و ... قرار دارد و با رفتن به اسکله تفریحی و کلوپ دریایی و استفاده از تفریحات آبی هیجان انگیز همچون فلای بورد می توانید از تفریحات دیگری که در نزدیکی این ساحل قرار گرفته اند، مانند بولینگ مریم و کشتی ایرانی محل اجرای شوی ستارگان رنگارنگ لذت ببرید.

ساحل دامون کیش

یکی از ساحل های دیگر جزیره کیش که در شمال شرق جزیره واقع شده است، ساحل دامون کیش می باشد و شما می توانید در کلوپ دریایی واقع شده در آن از لذت و هیجان تفریح و ورزش فلای بورد لذت ببرید در اطراف این ساحل هتل های متعدد، مراکز خرید و فودکورت دامون واقع شده است.

فلای بورد

قیمت فلای بورد کیش

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم فلای بورد یکی از تفریحات مهیج و صد البته لاکچری در جزیره کیش می باشد و کسانی که عاشق تجربه این تفریح هیجان انگیز هستند و بخواهند توسط فلای بورد آدرنالین خود را افزایش بدهند، قاعدتا باید هزینه ی بیشتری به نسبت سایر تفریحات آبی پرداخت کنند.

توصیه

پیشنهاد میکنیم برای اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنید فلای بورد کیش را از کیش میزبان و با تخفیفات ویژه رزرو کنید.

امتیاز فلای بورد (10)

ارزش در برابر قیمت

0از 10

خوشرویی کارکنان

0از 10

دسترسی به نقاط مهم

0از 10

وضعیت نظافت

0از 10

  آیا فقط افراد حرفه ای می توانند از فلای برد استفاده کنند؟

خیر، این تفریح برای تمامی افراد بالای 18سال آزاد است و برای افراد مبتدی آموزش های لازم ارائه خواهد شد.

  چگونه می توان روی فلای برد تعادل خود را حفظ کرد؟

برای حفظ تعادل باید وزن خود را روی برد نگه دارید و با حرکت انگشتان و پاشنه پا خود را به جلو و عقب حرکت دهید. برای اینکه لذت بیشتری از این تفریح ببرید بهتر است، عضله های خود را قوی کنید و تمرینات تعادلی انجام دهید.

نصیر | 1400/01/16
1

عالی بود ولی باید کاملا بتونی تعادلتو حفظ کنی، من چند دقیقه اول یکسره تو آب میفتادم ولی کم کم متوجه شدم کمه باید چیکار کنم و کاملا اوج می گرفتم

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.