اتاق فرار
اتاق فرار
110,000 تومان 0% 110,000 تومان
نقشه

مشاهده آدرس روی نقشه

اتاق فرار کیش

( مشاهده نقشه )
شماره تماس:   موجود نیست
ساعت کاری:   17 تا 23:30
شماره تماس
  موجود نیست
امتیاز
10
عالــی
3 نظر ثبت شده
دارای مجوز رسمی از سازمان منطقه آزاد کیش
مجوزهای سایت
logo-samandehi
enamad

جزیره ی زیبای کیش سرشار از تفریحات آبی و غیرآبی هیجان انگیز است و توانسته مسافران و گردشگران زیادی را جذب کند، به گونه ای که قطب اصلی گردشگری کشور محسوب می شود. یکی از تفریحات غیر آبی بسیار مهیج اتاق فرار کیش است که می توانید با همراهانتان در آن شرکت کنید و دقایقی لذت بخش و هیجان انگیز را در کنار هم تجربه کنید.

تاریخچه اتاق فرار در ایران

برخی اعتقاد دارند که نمونه ی ابتدای اتاق فرار در ایران در سال 1374 در مسابقه ای منحصر به شبکه سوم بوده است که شرکت کنندگان معماهای مختلف را حل می کردند. اما در حقیقت اتاق فرار در اوایل سال 1395 در ایران تاسیس شد. خوشبختانه به دلیل محبوبیت این بازی هیجان انگیز و جذاب اتاق فرارهای زیادی با سناریوهای مختلف در شهرهای متعدد کشور از جمله کیش تاسیس شده است.

اتاق فرار کیش

در اتاق فرار کیش، شرکت کنندگان در یک بازی به ظاهر ساده اما در اصل پیچیده قرار می گیرد. این اتاق سرشار از معماهای مختلف و متنوع است که شرکننده با کمک هم تیمی خود باید در زمان مشخص حل کند و بتواند به موقع از اتاق خارج شود.
مزیت خوب این بازی این است که شما می توانید به صورت گروه 2 تا 5 نفره در آن شرکت کنید و از این تفریح مهیج در کنار همراهان و عزیزانتان لذت ببرید و معما را حل کنید. توصیه می شود اگر به هوش خود مطمئن هستید حتما در این بازی شرکت کنید.

سناریوهای اتاق فرار کیش

اتاق فرار کیش با نام اتاق 15 ماجرا و چند کارگاه است و از یک قاتل روانی که در اتاق 195 تیمارستان بستری شده است، بازجویی می کند و در دام او گرفتار می شود.
اتاق فرار کیش با نام گنجینه سرزمین گمشده، کشتی آرمادا و کاپیتان سالازار، اتاقی مملو از معما و داستان های هیجان انگیز است، داستان و فضای این بازی بر مبنای دزدان دریایی قرن هفدهم، ساخته و طراحی شده است.

شرکت کنندگان در مدت زمان دو ساعت باید بتوانند معماها را حل کنند و کلید اتاق را پیدا کنند و از آن خارج شوند، این بازی بسیار هیجان انگیز و شگفت آور است. شما در هر سناریویی که قرار بگیرید، باید مرحله به مرحله سرنخ ها را پیدا و دنبال کنید، تا معما را حل کنید.

حس هیجان محض در اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم حس هیجان محض را در شما القا می کند که گاهی با حس ترس، وحشت و دلهره همراه می شود. نکته ی جالب اتاق فرار این است که شما در کنار حس های مختلف باید منطقی تصمیم بگیرید تا بتوانید معما را حل کنید. شاید در ابتدا حس ترس و دلهره ی زیادی نداشته باشید، اما زمانی که در بازی غرق می شوید؛ حس ترس و اضطراب را با تمام وجود احساس می کنید.

محیط بازی اتاق فرار

مهم ترین بخش این بازی هیجان انگیز محیط بازی است که از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. محیط بازی که در آن قرار می گیرد بسیار حرفه ای است و میتواند حس هیجان، ترس و یا رمز و راز را به شما القا کند. اگر محیط بازی طراحی درست و ایده آل داشته باشد، دقیقا حس گیر کردن وسط یک اتفاق واقعی را به شما القا می کند.

در محیط بازی حرفه ای حل معما بسیار دشوار خواهد بود در محیط بازی معمولی حل معما به سادگی امکان پذیر است، اما در محیط حرفه ای سرنخ های گمراه کننده ی زیادی وجود دارد و ممکن است چندین سرنخ متفاوت پیدا کنید؛ گاهی یکی از آنها آنقدر بی ربط است که تمام منطق شما را زیر سوال می برد.

بازی در یک فیلم جنایی و هیجانی در اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم معما محور، یک بازی محبوب و هیجان انگیز است و علاقه مندان زیادی دارد. در این بازی شرکت کنندگان و هم تیمی هایشان مانند بازیکنان یک فیلم باید معما را حل کنند. شما در این بازی حس می کنید که در یک فیلم جنایی، هیجانی و هالیوودی قرار گرفته اید و باید تمام تلاش خود را برای حل معما انجام دهید تا پایان فیلم با موفقیت شما همراه شود.

در این بازی سناریوهای مختلف مانند یک فیلم اکشن وجود دارد و ممکن است شما را در قسمت های مختلف مانند یک رستوران متروکه یا داخل یک ایستگاه فضایی قرار بگیرید و شاید برایتان جالب باشد که حتی گاهی ممکن است داخل یک زندان ترسناک که یک قاتل روانی در آن است به هوش بیاید.

اپراتور بازی در اتاق فرار

در اتاق فرار اپراتور تاثیر بسزایی در ترساندن شما دارد و از دور بر بازی شما نظارت دارد. اپراتور وظایف مختلفی دارد مانند اینکه هنگام ورد به اتاق از دستگاه مه ساز استفاده کند یا صدای وحشتناکی پخش کند. شما اگر در هنگام بازی دچار مشکل شدید یا دوست داشتید، بازی را ترک کنید می توانید با اپراتور تماس بگیرید.

چگونه در سناریو اتاق فرار موفق باشید؟

با وجود اینکه اتاق فرار طراحی پیچیده ای دارد، اما با رعایت چند نکته ی ساده می توان در سناریو موفق بود، به جای هدر دادن وقت برای پیدا کردن خود در فضای بازی بهتر است که خودتان را از قبل آماده کنید تا بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید و در کنار اعضای تیم موفق شوید و آنها به شما افتخار کنند. و از 4 اصل زیر پیروی کنید:

  • اصل اول: کار تیمی انجام دهید.

بازی تیمی مهم ترین اصل بازی اتاق فرار است، گاهی برخی افراد شرکت کننده کار خاصی انجام نمیدهند و منتظر اند افراد دیگر گروه معما را حل کنند و گاهی بعضی از اعضای گروه کار تیمی انجام می دهند، اما عملکرد اشتباهی دارند. این گروه از افراد خود را دیگر تنها یک سرنخ می کنند و وقت خود را هدر می دهند که نتیجه ی شکست برایشان به همراه دارد. برای موفقیت اعضای گروه باید به صورت موازی سرنخ ها را دنبال کنند.

  • اصل دوم: آنچه را که می بینید با صدای بلند بیان کنید.

بعضی از اعضای گروه متاسفانه برای اینکه توانایی خود را به رخ دیگران بکشند، تک روی می کنند و زمانی که به یک سرنخ می رسند آن را مخفی می کنند و تلاش می کنند که خودشان معما را حل کنند. اما از ابتدایی ترین دستورالعمل ها این است که به محض یافتن هر سرنخی آن را با صدای بلند بیان کنید.

  • اصل سوم: سرعت عمل بالا داشته باشید.

غالبا برای حل معما در اتاق فرار حدود یک ساعت وقت دارید برخی از افراد در ابتدا احساس می کنند که زمان زیادی دارند و آن را هدر می دهند. برای موفقیت در این بازی شما باید تصور کنید که باید بازی را در کمتر از 5 دقیقه تمام کنید و بهتر است؛ خودتان را در بازی غرق کنید تا از حس هیجان و ترس لذت ببرید.

  • اصل چهارم: به جای نویسنده فکر  کنید.

اگر چه طراحی اتاق فرار پیچیده و سخت است، اما توسط یک انسان طراحی شده است. شما اگر به جای نویسنده داستان فکر کنید، سریع و راحت تر می توانید به حل معما و پایان اتاق فرار نزدیک شوید. بهتر است از خودتان سوالاتی مانند اینکه اگر جای نویسنده داستان بودید در اینجا چه کاری انجام می داید؟ و .... بپرسید با این کار راه حل های ممکن آسانتر پیدا می شوند.

چه افرادی می توانند از اتاق فرار کیش استفاده کنند؟

برای لذت بردن از این بازی مهیج و لذت بخش گروهی محدودیتی وجود ندارد و خانمها و آقایان می توانند در آن به طور همزمان شرکت نمایند و همچنین محدودیت سنی خاصی ندارد، افراد شرکت کننده بهتر است در یک بازه سنی و علاقمند به بازی باشند، همچنین این بازی به دلیل دارا بودن معماهای سخت و پیچیده برای کودکان توصیه نمی شود.

اتاق فرار کیش کجاست؟

اتاق فرار هر روزه از ساعت 10 صبح تا 23 آماده ارائه خدمات به علاقمندان بازی های مهیج فکری می باشد.

امتیاز اتاق فرار کیش (10)

ارزش در برابر قیمت

0از 10

خوشرویی کارکنان

0از 10

دسترسی به نقاط مهم

0از 10

وضعیت نظافت

0از 10
پرسشی برای این تفریح وجود ندارد.
میترا | 1400/01/16
1

قبل از اینکه اینکه تجربه کنم اتاق فرارو فک میکردم جذاب نباشه اما واقا ترسناک بود وقتی عکسایی که ازم گرفته شده بودو دیدم خودم باورم نمیشد که انقد ترسیده باشم

مشاهده بیشتر ...
زینب | 1400/01/16
1

یکی از خوبیای این تفریح اینه که خانم و آقا جدا نیستند و می تونید به همراه همسرتون و یا خانوادتون امتحانش کنید.

مشاهده بیشتر ...
hossein | 1400/01/16
0

سلام من قبلا اتاق فرار تهرانو رفته بودم اما این مجوعه تو کیش خیلی سطحش از تهران بالاتر و بهتره

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.